Jan Hřebejk

filmový, televizní a divadelní režisér

Podporuji koalici Spojené síly pro Prahu 14 (TOP 09, STAN, KDU-ČSL). Osobně kandiduji za STAN na Praze 5. Považuji tuto politiku za rozumnou, demokratickou a otevřenou k názorům a potřebám občanů. Jan Farský nebo Pavel Bělobrádek jsou důvěryhodní politici. My na místní úrovni nabízíme osobnosti, které mají zkušenosti, umí se domluvit, neslibují nesplnitelné a nestraší nesmyslnými hrozbami. Nejsme populisti, jsme vaši SPOLUobčané, které zajímá to, co vás: Přívětivý domov a rozkvět naší čtvrti.

Michal Broš

dlouholetý hráč hokejového týmu HC Sparta Praha žijící Na Hutích

Mám rád fér pravidla a chování. Radek Vondra dal dohromady tým lidí z několika stran a je fér vůči nám - občanům. Budu volit koalici Spojené síly pro Prahu 14, za níž i kandiduji.

Petr Hlaváček

architekt, bývalý ředitel IPR

Rozvoj Prahy neurčuje jen politika na magistrátu, ale i starostové městských částí. Já bych na Praze 14 volil starostu Radka Vondru a jeho Spojené síly pro Prahu 14, protože dokázal, že chce spravovat obec tak, aby se v ní lépe žilo. A občané mohou vidět, že se mu v práci daří. Držím palce, Radku.

Roman Haken

poradce, člen Evropského a hospodářského sociálního výboru při EU v Bruselu, manažer mezinárodních vztahů Centra pro komunitní práci

V roce 1990 jsem stěhoval maminku na Lehovec, kdy ještě nefungoval výtah... ...a už je to 28 let. Pracoval jsem na Metru, jako elektromontér, energetik, vodohospodář, na ministerstvu životního prostředí, v CpKP. Ovládám projektový management, vystudoval jsem ekonomii a diplomacii. Posledních deset let také zastupuji Českou republiku v EU, v Evropském hospodářském a sociálním výboru. Evropská unie je z mého pohledu správný cíl, ke kterému ovšem, jak to v životě bývá, kráčíme křivolakými cestami, a jednou do kopce, jednou z kopce. Dotace EU ovlivňují i kvalitu života v Praze 14 – stačí se podívat, co všechno se financovalo z evropského rozpočtu za těch 14 let našeho členství v EU. A pořád je co zlepšovat, a proto si myslím, že je na čase získané zkušenosti využít doma.... Starostu Radka Vondru znám i z dobrovolnické činnosti, z Hnutí Brontosaurus, oba dva jsme v této ekologicke organizaci začínali po revoluci a pokračujeme v aktivitách dodnes. Velmi podporuji jeho koncepci participace občanů na řízení městské části. Rád jsem přijal místo na společné kandidátce za Liberální ekologickou stranu – LES, v rámci Spojených sil pro Prahu 14.

Lenka Bártová

předsedkyně a zakladatelka neziskové organizace BATERKA kafe, fundraiserka Prague Pride

Prosazování lidských práv a diverzita společnosti je pro mě naprosto neoddělitelnou součástí života. A když vidím, že se to na Praze 14, kde bydlím, mění k lepšímu, chci, aby ti, co to začali, měli čas a prostor to dokončit.

Marek Polach

diplomat, specialista vztahů EU, žijící na Jahodnici

Praha 14 se v posledních dvou volebních obdobích posunula značně kupředu. Café na dřevo v parku Pilská v Hostavicích, nově budovaná Základní umělecká škola v Baštýřské ulici na Jahodnici, nová mateřská školka v ulici U Hostavického potoka tamtéž, několik nových dětských hřišť a výsadba zeleně. Toto je stručný výčet projektů realizovaných jen na Jahodnici a v Hostavicích, přičemž část z nich byla financována z programů Evropské Unie. Jsem rád, že se Praha 14 takto rozvíjí a proto jsem se rozhodl volit a kandidovat za Spojené síly pro Prahu 14.