Již mnoho let bydlí na Praze 14 Na Hutích, kde žije se svou ženou a dvěmi dětmi. Celá rodina se věnuje velmi aktivně sportu a syn jde v otcových šlépějích a podává velmi dobré výkony v hokejové Spartě. Dcera je jednou z nejlepších sportovkyň své věkové kategorie ve Fitness & Aerobic. Manželke Dana se stará o správné cvičení a posilování snad u poloviny obyvatel této městské části.

Michal Broš prošel ve sportovní kariéře všemi hokejovými kategoriemi a časem vytvořil s Ondřejem Kratěnou a Janem Tomajkem obávanou řadu, která to společně dotáhla až do seniorské extraligy. Hned v první sezoně nejvyšší soutěže se Broš trefil osmkrát a vybojoval si i účast na světovém šampionátu dvacetiletých. Následně se v roce 1997 přesunul do nedalekého Vsetína, kde pokračoval ve velmi dobrých výkonech. A byly z toho hned dva mistrovské tituly!

V roce 1999 se Broš spolu s Kratěnou přesunul do Sparty a hned z toho byl další titul, play off snů dokončila tehdy Sparta bez jediné porážky. Výborné výkony vynesly Broše až do nominace na mistrovství světa v Rusku, odkud si český tým odvezl zlatou medaili.

Ještě následující sezony strávil Michal Broš ve Spartě a v roce 2005 odešel na první zahraniční angažmá, vybral si finské Oulu. V prvním roce na severu skončil se svým týmem třetí, následující dva ročníky ale Kärpät s Brošem a posléze i jeho věrným druhem Kratěnou naprosto ovládl a vyhrál jak základní část, tak i play off. Během tří sezon v zemi tisíce jezer nastřílel olomoucký rodák 75 gólů.

Po úspěšné severské misi se Broš rozhodl v roce 2008 navázat na úspěšné časy ve Spartě. V dresu s velkým “S” na hrudi odehrál dalších pět ročníků a po tuto dobu byl opět jedním z klíčových mužů extraligové sestavy nejslavnějšího českého klubu. V první sezoně po návratu ze Skandinávie pomohl mužstvu do semifinále play off.

V létě roku 2013 odešel Michal Broš do Mladé Boleslavi, které pomohl po boku Davida Výborného k návratu do nejvyšší soutěže. V poslední aktivní sezoně i přes zdravotní problémy nasbíral Broš ve městě škodovek 23 bodů v základní části a další čtyři přidal v play off. V dubnu 2015 pak ohlásil definitivní konec kariéry.

Hokej však rozhodně neopustil, stal se z něj mládežnický trenér v pražských Letňanech a v národním týmu do 16 let. Věnuje se také přípravě hokejistů mimo ledovou plochu a v neposlední řadě velmi pozorně sleduje hokejové prostředí v tuzemsku i za hranicemi. Činnost sportovního manažera vykonával v HK Kralupy nad Vltavou a od 10. dubna 2017 se stal sportovním manažerem HC Sparta Praha.

Kontakt: jsmetuprovas@spojenapraha14.cz