Zakrnděný Černý Most

Jaké jsou největší problémy Černého Mostu podle občanů? Děsivý stav terminálu metra, chybějící lávka Rajská zahrada, parkování a přeneseně chybějící parkovací dům, zanedbané vnitrobloky a veřejný prostor.

Co mají tyhle jasně definované problémy společného? Správu magistrátu!

Před čtyřmi lety se dámy Krnáčová a Kaplicky v nyní již legendárním videu procházely po Černém Mostě a tohle všechno s chutí na kameru kritizovaly. Zaznívalo – Dejte nám šanci a ANO, bude líp! A hle z paní Krnáčové máme čtyři roky primátorku, paní Kaplicky je koaliční zastupitelka a nezměnilo se vůbec nic. Terminál je stejný, lávku Rajská zahrada paní primátorka o dva roky zbrzdila, protože se jí nějak nelíbil původní návrh, dávno připravený parkovací dům stále nestojí, a vnitrobloky? Ty zchátraly ještě víc. K tomu jejich kolega zastaví pás zeleně u nového parku sociálními byty. Holt mezi volbami je to z primátorského salonku na Černý Most daleko.

Zase budou volby a máme tu nového nadějného borce s vyhrnutými rukávy – a prý Prahu nakopne. Soustředí se na vnitrobloky – teď už na všech(!) pražských sídlištích, terminál bude opraven hned, lávka bude tak do roka, přidá pohotovost a postaví nová sokolská sportoviště. Dokonce možná přidá i bazén. Prostě superman! Na každou novou stavbu má asi tak deset minut. Ale on to zvládne!

Přeci má mobil na gurua a ten všechno zařídí. A co když mu to nevyjde? Holt ho guru vymaže z plakátu, najde jiného krasavce a příští volby naslibuje ještě dvakrát tolik.

Heslo „Sliby – chyby. Znáte nás z letáku!“ Primátorka za čtyři roky zmizela, ale lidi na sídlišti dále zůstávají.

Chodím po Černém Mostě a říkám si, jak dlouho tohle lidi ještě budou baštit. Vidina rychlé změny láká. Jenže tak to prostě nejde. Čerňák se musí odpracovat, a nejen blábolit lidem díry do hlavy. Snažím se o to osm let z pozice starosty, rád bych ale, kdybych už konečně po těchhle volbách měl spojence i na magistrátu.