Sto metrů od domu

Adam Gebrian, popularizátor architektury, v jednom článku tvrdí, že o tom, kde bude bydlet, rozhodlo prvních sto metrů před vchodovými dveřmi jeho bytu. Chtěl, aby okolí jeho domova bylo živé. Ta myšlenka mne zaujala.

Nerad bych si stěžoval, mám svojí práci rád, ale je fakt, že být starostou městské části v Praze není vždy jednoduché. Nemůžeme toho zase ovlivnit tolik, v řadě věcí nám bere kompetence hlavní město, nebo se s ním musíme alespoň složitě domlouvat. Stává se pak, že to schytávám i za věci, se kterými bohužel nemůžu nic dělat. No, zvykl jsem si 😊

Ale máme s Adamem Gebrianem stejný cíl. Chci, aby Čtrnáctka nebyla jen místem pro přespávání, musí to být živá čtvrť, kde je radost žít.

A o to se snažím. Chceme třeba od hlavního města převzít správu vnitrobloků na Černém mostě, aby se o ně konečně začal někdo starat, společně jsme postavili rozhlednu Doubravka, aby vzniklo další turistické místo na Čtrnáctce, bráníme zbytečnému zastavování zeleně, stavíme cyklostezky a dráhy pro inlajnisty.

Radnice ale vše sama nezvládne. Aby bylo naše okolí živé, musí ho tvořit společně s občany. Pojďte se zapojit a vytvořit tu správnou komunitu. Budu rád, když se ke mě přidáte.