Proč se rád na Čtrnáctku dívám z výšky

V situaci, kdy komunismus už neklepe jen na dveře, ale odrzle vstoupil do místnosti, protože mu část našich spoluobčanů skrze pana premiéra otevřela dveře, musí člověk občas zadržet dech, napočítat do tří a ideálně se podívat na svět s nadhledem.

Já si odstup nejraději tvořím zdoláním 98 schodů a pohledem na Čtrnáctku z dvacetimetrové výšky.

Hledali jsme nový symbol naší městské části. Kam by za odpočinkem mohli zajít všichni a třeba i z jiných částí Prahy. Když za mnou architekt Martin Rajniš přišel s návrhem postavit rozhlednu z akátového dřeva, úplně mě nadchnul. Naprosto mi to začalo dávat smysl. A tak vznikla rozhledna Doubravka.

Doubravka má za úkol spojovat, a to nejenom ty, kteří se složili na její stavbu. Pomyslně spojuje i jednotlivé čtvrti. Čtrnáctka je jako městská část různorodá, patří do ní paneláky na Černém mostě, i staré domy v Kyjích či Hloubětíně a na Jahodnici.

Doubravka je od půlky června zkolaudovaná a přístupná veřejnosti. Dokonce jsme na ní zahájili kampaň Spojených sil pro Prahu 14  do říjnových komunálních voleb. Jezdím tam rád. Naposledy jsme tam s dcerou Bětkou přidali schránku pro informační materiály.

Takže jestli se potřebujete zastavit, nadechnout a rozhlédnout do dálky, o jednom vhodném místě bych věděl.